W dniu 25 maja 2026 r. odbyło się Walne Zgromadzenie Członków Cechu Rzemiosł im. Jana Łaskiego w Łasku.
W zebraniu uczestniczyli zaproszeni Goście: Burmistrz Łasku Pani Monika Mrowińska, Wiceprezes Zarządu Izby Rzemieślniczej w Łodzi Pan Mieczysław Pluskota oraz Przedstawiciele Muzeum w Łasku Pan Arkadiusz Cieślak i Pan Janusz Tosik.
Głos zabrała Burmistrz Łasku Pani Monika Mrowińska, dziękując za zaproszenie. W swoim przemówieniu podkreśliła ogromne znaczenie naszych przodków oraz konieczność pielęgnowania tradycji i pamięci o ich dorobku. Z wyraźnym uznaniem odniosła się do działalności cechu oraz pracy rzemieślników, doceniając ich wkład w rozwój lokalnej społeczności i zachowanie wieloletnich tradycji. Wyraziła również pełne wsparcie dla planów i inicjatyw podejmowanych przez cech, deklarując pomoc w ich realizacji oraz gotowość do dalszej współpracy.
Starszy Cechu Adam Krawiec przekazał na ręce Kierownika oraz Kustosza Muzeum w Łasku oryginał nadania Przywileju Cechowego wraz z pieczęcią woskową nadany Cechowi Kowalskiemu przez Marcina Załuskiego właściciela dóbr łaskich 1763r.
Starszy Cechu wraz z rzemieślnikiem Panem Sławomirem Łyżwą, który jest właścicielem zakładu ślusarskiego w Łasku dokonali przekazania sztandaru Cechu Kowali i Ślusarzy dla Muzeum w Łasku.
W sprawach różnych i wolnych wnioskach Przewodniczący zebrania zaprosił rzemieślników i członków ich rodzin do udziału w Pielgrzymce Rzemiosła do Częstochowy która odbędzie się 28 czerwca 2026 r. (niedziela).
Na zakończenie zebrania Starszy Cechu podziękował zaproszonym gościom za przybycie, za merytoryczna ocenę przedłożonych materiałów, za czynny udział w zebraniu.
Na zakończenie zaprosił wszystkich do wspólnego zdjęcia i na wspólny poczęstunek.















