XLI Ogólnopolska Pielgrzymka Rzemiosła Polskiego na Jasną Górę

Dodane przez redakcja - pt., 29/07/2022 - 09:19
479

W dniu 26 czerwca 2022 r. odbyła się XLI Ogólnopolska Pielgrzymka Rzemiosła Polskiego na Jasną Górę, organizowana przez Izbę Rzemieślniczą oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach pod hasłem "Maryjo, Królowo Pokoju-módl się za nami !".

Msza Św. koncelebrowana była przez Ks. Wiktora Skworca Arcybiskupa Metropolitę Katowickiego. Nasza organizacja od kilkunastu lat bierze udział w tych Pielgrzymkach. Również w tym roku zorganizowaliśmy autokarowy wyjazd ze Starszyzną Cechową i pocztem sztandarowym.

Dla podkreślenia więzi pokoleń i ciągłości tradycji rzemieślniczej, jak co roku organizatorzy wręczyli najlepszym Mistrzom i uczniom dyplomy okolicznościowe.

Izba Rzemieślnicza w Łodzi wskazała na tę uroczystość z grona uczniów, ucznia Artura Pawlaka, który uzyskał dobre wyniki w nauce oraz wykazał się odpowiednią postawą społeczną i moralną dla którego odebrany dyplom na Jasnej Górze był zaszczytem oraz Mistrza Adama Krawca dzięki, któremu uczeń zdobył wysokie kwalifikacje zawodowe.